Svečias
Titulinis Naujienos Įvykiai Įvykių archyvas
Nauji duomenys
Naujienlaiškis
RSS paslaugos
Įvykių archyvas

2019 m. kovo 13 d. 13:30 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto 1105 kab. DAtA centras organizuoja pirmąjį šį semestrą metodologinį doktorantų seminarą.

Savo darbus pristatys:

doktorantė Ramunė Miežanskienė, darbo tema „Užsienio valstybių piliečių teisinės kultūros raiška Lietuvoje” (sociologija), mokslinis vadovas prof. A. Telešienė, diskusantas prof. Saulius Keturakis.  

doktorantas Amal Pullarkkattu, darbo tema „Soviet Influence on the Ideological and Cultural Imaginations in India: A Case Study of Kerala" (politologija), mokslinis vadovas doc. dr. Šarūnas Paunksnis, diskusantas – dr. Ringailė Kuokštytė.

Seminaras vyks lietuvių/anglų kalba.

Kviečiame į diskusiją!


2019 m. kovo 4-5 d. LiDA portalas bus laikinai nepasiekiamas, nes bus atliekami numatomi sistemos atnaujinimo darbai.


KTU SHMMF Duomenų analizės ir archyvavimo (DAtA) centro Social Media lab (SMlab) 2018 m. lapkričio 29–30 dienomis rengia praktinius skaitmeninių tekstynų analizės mokymus, kuriuos ves Rasa Kasperienė.

Mokymai skiriami programavimo įgūdžių neturintiems tyrėjams, norintiems susipažinti su programavimo kalbos Python teikiamomis galimybėmis tekstų analizei bei gautas žinias pritaikyti praktikoje dirbdami su tekstynu (daugiau informacijos www.python.org).

Tekstynas gali būti suvokiamas kaip žodžių darinys sudarytas iš daugybės elementų. Skirtingų žodžių skaičius skiriasi nuo bendro žodžių skaičiaus tekste ir priklausomai nuo teksto žanro, dalis žodžių pasikartoja daugiau nei vieną kartą. Skirtingų autorių tekstai ar jų žanrai sudarys skirtingus žodžių dažnių sąrašus. Kodėl žinoti tokią informaciją svarbu?

Skaitmeninėje humanitarikoje žodžių dažnių pagrindu yra atliekami žodžių junginių tekste pasikartojimo (angl. word co-occurrence) tyrimai, tekstų autorystės atpažinimas (angl. stylometry), mašininio mokymo skaičiavimo technologijos (angl. machine learning) ir daugelis kitų. Kompiuterinis žodžių dažnių skaičiavimas tapo tekstų tyrimų baze. Skaitmeninių tyrimų linkme žengiantiems tyrėjams pravartu išmanyti žodžių dažnių skaičiavimo metodologiją ir techniką. Viena iš nesudėtingiausių įvaldyti priemonių tokiems procesams – Python.

Kodėl verta mokintis Python? Python yra interpretacinė programavimo kalba, kuri plačiai naudojama moksle ir versle. Pastaruoju metu šios programavimo kalbos naudojimas pralenkė kitas moksle plačiai vartojamas interpretavimo programavimo kalbas ir tapo viena populiariausių. Daugybė mokslininkų, jų tarpe ir skaitmeninių tyrimų, buriasi į virtualias bendruomenes ir kuria bibliotekas išsamesniems tekstynų tyrimams.

Mokymai vyks Kauno technologijos universiteto socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (A. Mickevičiaus g. 37, Kaunas).

·   Lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 10:00 - 16:30 val. (203 Aula)

·   Lapkričio 30 d. (penktadienį) 10:00 - 15:00 val. (203 Aula)

Mokymai vyks lietuvių kalba. Mokymų dalyviai turi atsinešti savo nešiojamąjį kompiuterį su įdiegta Python programine įranga. Šią programą galima parsisiųsti čia: www.python.org/downloads.

Mokymų dalyviai raginami atsinešti savo tekstyną, kuris gali būti bet kokiame formate (.pdf, .doc, .txt, .csv). Žodžių dažniui skaičiuoti užtenka teksto telpančio į du A4 formato lapus. Neturintiems savo tekstyno darbui bus duodamas kitas tekstynas.

Mokymų kaina 30 EUR. SHMMF tyrėjams ir doktorantams mokymai nemokami. Išklausius mokymus, bus išduodamas pažymėjimas.

Kviečiame registruotis iki lapkričio 27 d.: https://goo.gl/forms/qZ6LDrfVV4ZO4v8i2

Apie lektorę.Rasa Kasperienė yra Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių mokslų doktorantė ir Social Media lab projekto vadovė. Jos mokslinių tyrimų sritys yra virtualių grupių elgsena, virtuali tapatybė, virtuali komunikacija, skaitmeninės humanitarikos ir sociologijos tyrimų metodai. Savo tyrimuose ji analizuoja virtualią komunikaciją taikydama didelių duomenų gavybos ir analizės metodus. Rasa Kasperienė taip pat yra įgijusi programavimo aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą ir daugiau nei 10 metų dirbanti IT įmonėse.

Informacija telefonu: +37065778026


2018 m. lapkričio 22 d. 14:00 – 16:00 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto 1105 aud. DAtA centras organizuoja metodologinį doktorantų seminarą.

Savo darbus pristatys:

·  doktorantė Augustė Nalivaikė, tema "Neformali politinė kultūra Lietuvoje" (politologija), mokslinis vadovas dr. Ainius Lašas;

·  doktorantas Muraleedharan Vishnu, tema "Immigrant Crisis and Sanctuary City Policy: an Analysis of the Mediatization and Contemporary Politics in Florida" (politologija), mokslinis vadovas prof. Bryer Thomas Andrew.

Kviečiame į diskusiją!


KTU SHMMF Duomenų analizės ir archyvavimo (DAtA) centras kartu su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu 2018 m. gruodžio 6-7 dienomis rengia metodologinius mokymus – "Kokybinių duomenų analizė su MAXQDA", kuriuos ves dr. Vaidas Morkevičius (KTU).

Mokymai skiriami tyrėjams norintiems pradėti dirbti su MAXQDA kokybinių duomenų analizės programa (daugiau informacijos www.maxqda.com). Šią programą visame pasaulyje skirtingų sričių tyrimuose naudoja tiek tyrėjai, tiek vyriausybinės, verslo ar nevyriausybinės organizacijos. Mokymai interaktyvūs ir ugdantys praktinius gebėjimus. Baigus mokymus galima pradėti savarankiškai dirbti su MAXQDA.

Mokymai vyks ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius):

Gruodžio 6 d. (ketvirtadienį) 16:00 - 19:00 val.

Gruodžio 7 d. (penktadienį) 16:00 - 19:00 val.

Mokymai vyks lietuvių kalba. Mokymų dalyviai turi atsinešti savo nešiojamąjį kompiuterį su įdiegta MAXQDA 2018 programine įranga. Bandomąją, 14 dienų veikiančią šios programos versiją galima parsisiųsti čia: www.maxqda.com/trial.

Mokymų kaina 70 EUR. Išklausius mokymus, bus išduodamas pažymėjimas.

Kviečiame registruotis: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=82712&lang=lt

Apie lektorių. Dr. Vaidas Morkevičius yra įgijęs sociologijos daktaro laipsnį Kauno technologijos universitete. Jo mokslinių tyrimų sritys yra politinė komunikacija, piliečių bei elito nuostatos ir elgsena, socialinė struktūra ir nelygybė, socialinių tyrimų metodai. Savo tyrimuose jis analizuoja politinę komunikaciją taikydamas kiekybinius ir kokybinius metodus ir daugiau nei 15 metų dirba su kokybinių duomenų analizės programiniais paketais. Jis taip pat turi sukaupęs daugiau nei 10 metų patirties mokydamas ir konsultuodamas kaip dirbti su kokybinių duomenų analizės programine įranga.

Kontaktinis asmuo:
Giedrius Žvaliauskas, el. paštas: giedrius.zvaliauskas@ktu.lt


2018 m. birželio 20 d. 13:30 – 15:30 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto 1105-ame posėdžių kambaryje DAtA centras organizuoja paskutinį šį semestrą metodologinį doktorantų seminarą atvejo ir daugelio atvejų analizės temomis.

Savo darbus pristatys:
•    doktorantė Eglė Misiūnaitė – Bačiauskienė, tema "Studentų probleminis mokymas(is) tarpdalykinėje erdvėje" (edukologija);
•    doktorantė Inga Kirstukaitė, tema "Į rezultatus orientuotas valdymas: valdymo brandą įtakojantys veiksniai" (vadyba).

Kviečiame į diskusiją!


2018 m. birželio 4 d 13:30 – 15:30 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto 106 aud. DAtA centras organizuoja metodologinį doktorantų seminarą kokybinio interviu technikos ir atvejo tyrimo temomis.

Savo darbus pristatys:
•    doktorantė Titty Varghese, tema "Mediatized political communication in the context of violence against women in South Indian state of Kerala" (politologija);
•    doktorantė Jurgita Vorevičienė, tema "Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo užtikrinant socialinę gerovę Lietuvoje" (sociologija).

Seminaras vyks anglų kalba.

Kviečiame į diskusiją!


2018 m. gegužės 28 d. 13:30 – 15:30 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto 106 aud. DAtA centras organizuoja metodologinį doktorantų seminarą klausimyno konstravimo ir interviu instrumento parengimo temomis.

Savo darbus pristatys:
•    doktorantė Evelina Jaleniauskienė, tema "Užsienio kalbos studijų edukacinės aplinkos, įgalinančios studentus mokytis spręsti problemas" (edukologija);
•    doktorantė Agnė Budžytė, tema "Technologinė rizika kasdieniniame gyvenime: racionalumo ir neapibrėžtumo dimensijos" (sociologija).

Seminaras vyks lietuvių kalba.

Kviečiame į diskusiją!
 


2018 m. birželio 11 d. ir 15 d. bei 18 d. KTU SHMMF Duomenų analizės ir archyvavimo (DAtA) centras rengia dvejus metodologinius mokymus – "Kokybinių duomenų analizė su MAXQDA", kuriuos ves dr. Vaidas Morkevičius (Kauno technologijos universitetas).

Mokymai skiriami tyrėjams norintiems pradėti dirbti su MAXQDA kokybinių duomenų analizės programa (daugiau informacijos www.maxqda.com). Šią programą visame pasaulyje skirtingų sričių tyrimuose naudoja tiek tyrėjai, tiek vyriausybinės, verslo ar nevyriausybinės organizacijos. Mokymai interaktyvūs ir ugdantys praktinius gebėjimus. Baigus mokymus galima pradėti savarankiškai dirbti su MAXQDA.

Metodologiniai mokymai vyks KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, A. Mickevičiaus g. 37, 210 aud. Pirmieji mokymai:

Birželio 11 d. (pirmadienį) 17:00-20:15
Birželio 15 d. (penktadienį) 16:00-19:15
 

Antrieji mokymai:

Birželio 18 d. (pirmadienį) 10:00-17:00

Mokymai vyks lietuvių kalba. KTU SHMMF doktorantams ir darbuotojams mokymai nemokami. Kitų KTU  fakultetų doktorantams ir darbuotojams kaina 30 EUR. Kitiems dalyviams – 60 EUR.

Išklausius mokymus, bus išduodamas pažymėjimas.

Kviečiame registruotis: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=82712&lang=lt

Apie lektorių. Dr. Vaidas Morkevičius yra įgijęs sociologijos daktaro laipsnį Kauno technologijos universitete. Jo mokslinių tyrimų sritys yra politinė komunikacija, piliečių bei elito nuostatos ir elgsena, socialinė struktūra ir nelygybė, socialinių tyrimų metodai. Savo tyrimuose jis analizuoja politinę komunikaciją taikydamas kiekybinius ir kokybinius metodus ir daugiau nei 15 metų dirba su kokybinių duomenų analizės programiniais paketais. Jis taip pat turi sukaupęs daugiau nei 10 metų patirties mokydamas ir konsultuodamas kaip dirbti su kokybinių duomenų analizės programine įranga.

Kontaktinis asmuo:
Giedrius Žvaliauskas, el. paštas: giedrius.zvaliauskas@ktu.lt


2018 m. gegužės 7 d. 13:30 – 15:30 val. 106 aud. DAtA centras organizuoja metodologinį doktorantų seminarą, kuriame bus pristatomi disertaciniai tyrimai, kuriuose naudojami dokumentų ir diskurso analizės metodai.

Savo darbus pristatys:
•    doktorantė Antony Ambalathuvilayi Saranya, tema "Higher Educational Reforms and Transformation of Lithuania Public Universities in the Neoliberal Era" (edukologija);
•    doktorantė Austėja Masiokaitė-Liubinienė, tema "Baltijos šalių saugumo problemų komunikavimas tarptautinėje viešojoje erdvėje po Krymo okupacijos" (politikos mokslai).

Seminaras vyks anglų kalba.

Kviečiame į diskusiją!
 


2018 m. balandžio 25 d. 10 - 12 val. 114 aud. DAtA centras organizuoja metodologinį doktorantų seminarą, kuriame bus pristatomi disertaciniai tyrimai, kuriuose naudojami mišrių metodų ir diskurso analizės metodai.

 Savo darbus pristatys:

 • doktorantė Ulrika Varankaitė, tema "Dainuojamoji poezija ir muzikinė vaizduotė: muzikinė patirtis kaip multimodalus, semiotinis ir psichologinis fenomenas" (menotyra);
 • doktorantė Ieva Aurylaitė, tema "Naujosios medijos vietos savivaldos komunikacijoje: Lietuvos savivaldybių atvejis" (politikos mokslai).

 Kviečiame į diskusiją!


2016 m. gruodžio mėn. 2 d. 15-17 val. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Vokiečių g. 10, 401 aud., vyks mokymų seminaras „Europos socialinis tyrimas Lietuvoje“. Pirmoje mokymų dalyje mokslininkams ir tyrėjams bus pristatyta Europos socialinių tyrimų infrastruktūra – Europos socialinis tyrimas (EST) bei temos, kurias galima tirti remiantis EST duomenimis. Antroje mokymų dalyje bus aptariamos prieigos prie EST duomenų išteklių galimybės ir duomenų analizės internete instrumentai. Taip pat bus aptarti klausimyno vertimo iššūkiai tarptautiniuose tyrimuose.

Pranešimus skaitys KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto darbuotojai, įgyvendinantys Lietuvos narystės Europos socialinio tyrimo Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciume (EST ERIC) planą. Renginio programą rasite čia. Renginio programą rasite čia.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija adresu: www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=28326&lang=lt.

Lietuvos narystę tarptautinėje mokslinių tyrimų infrastruktūroje „Europos socialinis tyrimas“ finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. MTI01/14).


2016 m. lapkričio mėn. 30 d. 13-15 val. Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, V. Putvinskio g. 23, 106 aud. vyks mokymų seminarasEuropos socialinis tyrimas Lietuvoje“. Pirmoje mokymų dalyje bus supažindinama su Europos socialinio tyrimo (EST) įgyvendinimo Lietuvoje patirtimi ir ateities perspektyvomis bei tyrimo įgyvendinimo metodologija. Antroje mokymų dalyje bus aptariamos prieigos prie EST duomenų galimybės bei duomenų analizės internete instrumentai. Taip pat bus pristatomas EST naudojamas apklausos klausimų kokybės prognozavimo instrumentas, padedantis tobulinti klausimyno, kuris iš britų anglų kalbos verčiamas į visose EST dalyvaujančiose šalyse vartojamas kalbas, kokybę.

Pranešimus skaitys KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto darbuotojai, įgyvendinantys Lietuvos narystės Europos socialinio tyrimo Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciume (EST ERIC) planą. Renginio programą rasite čia. Renginio programą rasite čia.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija adresu: www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=93247&lang=lt.

Lietuvos narystę tarptautinėje mokslinių tyrimų infrastruktūroje „Europos socialinis tyrimas“ finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. MTI01/14).


2015 m. gruodžio mėn. 4 d. 11-13 val. Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakultete, Jonavos g. 66, 206 aud. vyks metodologinis seminaras „Europos socialinis tyrimas Lietuvoje“. Pirmoje seminaro dalyje bus supažindinama su Europos socialinio tyrimo (EST) įgyvendinimo Lietuvoje aštuonerių metų patirtimi bei kokias temas galima tirti remiantis EST duomenimis. Antroje seminaro dalyje bus aptarta, kokios yra prieigos prie EST duomenų galimybės bei duomenų analizės internete instrumentai. Taip pat bus pristatytas EST duomenų analizės pavyzdys – europiečių asmeninės ir socialinės gerovės vertinimai.

Pranešimus skaitys KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto darbuotojai, įgyvendinantys Europos socialinį tyrimą Lietuvoje. Renginio programą rasite čia.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija adresu: www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=55995&lang=lt.

Lietuvos narystę tarptautinėje mokslinių tyrimų infrastruktūroje „Europos socialinis tyrimas“ finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. MTI01/14).


2015 m. spalio 26 d. 13.00-15.30 val. KTU Viešosios politikos ir administravimo institute, 213 aud. vyks tarptautinis seminaras „Measuring Europeans' Attitudes with the European Social Survey“ (liet. „Europiečių nuostatų matavimas Europos socialiniame tyrime“). Seminare pranešimus skaitys tarptautinių apklausų metodologijos ekspertė, Nyderlandų socialinių tyrimų instituto vyr. mokslininkė, Europos socialinio tyrimo direktoriaus pavaduotoja metodologijai Ineke Stoop (PhD) ir socialinės stratifikacijos ir subjektyvios socialinės gerovės tyrimų ekspertas, Londono miesto universiteto Lyginamųjų socialinių apklausų centro vyr. mokslo darbuotojas, EST direktoriaus pavaduotojas Eric Harrison (PhD).

Ineke Stoop savo pranešime kalbės apie tarptautines kartotines socialines apklausas, jų įgyvendinimo standartus ir metodologinę pažangą. Eric Harrison pristatys šiais laikais didelio dėmesio sulaukiančius tyrimus apie subjektyvią socialinę gerovę ir jų metodologinius iššūkius. Abu pranešėjai remsis Europos socialinio tyrimo (2005 m. laimėjusio EK Dekarto prizą už „radikalias inovacijas tarptautinėse apklausose“) patirtimi pateikdami gerosios praktikos pavyzdžių.

Norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija adresu: www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=96712&lang=lt.

Renginio programą galite rasti čia.

Seminaras rengiamas KTU VPAI įgyvendinant Lietuvos narystės Europos socialinio tyrimo Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciume (EST ERIC) planą (sutarties su Lietuvos mokslo taryba Nr. MTI01/14).


2015 m. rugsėjo 14 d. 10 val. Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai) vyks konferencija-seminaras „Kaip europiečiai supranta demokratiją“, skirtas Tarptautinei demokratijos dienai. Apie demokratijos suvokimą ir vertinimą Lietuvoje bei Europoje diskutuos žinomi Lietuvos politologai ir sociologai, taip pat Seimo ir Europos Parlamento nariai. Pranešimus skaitys Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius socialinių mokslų daktaras profesorius Algis Krupavičius ir vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Vaidas Morkevičius, taip pat Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto prof. dr. Zenonas Norkus. Konferencijos dalyvius sveikins Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas. Renginio programą rasite čia.

Konferencijos organizatorių teigimu, demokratinėse visuomenėse ypač svarbūs gyventojų požiūriai. Jie parodo, kuo piliečiai tiki, ko nori, bijo ir kam teikia pirmenybę. Iki šiol trūko išsamių duomenų apie piliečių požiūrį į demokratiją Europoje. Europos demokratijos susiduria su rimtais iššūkiais, galinčiais pakirsti piliečių pasitikėjimą jų demokratijų gebėjimu spręsti svarbias problemas. Ar europiečiai vis dar pasitiki demokratija? Ir jeigu taip, ko konkrečiai jie tikisi iš demokratijos? Kuriais savo šalių demokratijos aspektais europiečiai reiškia ypatingą nepasitenkinimą? Tokius klausimus svarstys renginio dalyviai.

Europos socialinis tyrimas atskirai tyrė demokratijos problemas (žr. spec. leidinį). Jame buvo atlikta 54 600 interviu su 29-ių Europos šalių gyventojais. Šio tyrimo duomenys rodo, jog daugelis europiečių demokratiją paprastai suvokia kaip universalią vertybę ir laiko geriausia galima piliečių lūkesčių užtikrinimo sistema. Vis dėlto susirūpinimą kelia akivaizdus visuomenės nepasitenkinimas tuo, kaip demokratija iš tiesų veikia daugelyje Europos šalių.

Europos socialinį tyrimą Lietuvoje finansuoja Lietuvos mokslo taryba.


         

2014 m. rugsėjo 15 d., 17.00 val. Viešosios politikos ir administravimo institute vyks Europos socialinio tyrimo duomenų analizės su atvirojo kodo statistinės analizės aplinka R pristatymas. Pristatymą ves Anthony Damico, interneto portalų skirtų duomenų analizei su R mokymui (www.twotorials.com) ir praktinei svarbiausių viešai prieinamų apklausų (Amerikos rinkimų studijos (ANES), Pasaulio vertybių tyrimo (WVS), Europos socialinio tyrimo (ESS), Tarptautinės mokinių vertinimo programos (PISA) ir kt.) duomenų analizei (www.asdfree.com) kūrėjas. 

         
Renginys vyks anglų kalba, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, Mickevičiaus g. 37, 213 aud. Renginys viešas, išankstinė registracija nereikalinga, kviečiame visus aktyviai dalyvauti!

 

 

 

 

 


2013 m. lapkričio 29 d. Kauno technologijos universiteto II-iuose rūmuose (Donelaičio g. 20) vyks Lietuvos mokslų tarybos pagal programą „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“ finansuojamo projekto „Tarptautinė socialinio tyrimo programa: Lietuvos socialinių problemų stebėsena (ISSP -LT)“ seminaras-diskusija „Socialinės skirtys Lietuvoje: ką rodo Tarptautinės socialinio tyrimo programos duomenys?“. Remiantis įvairių socialinių skirčių dimensijomis (amžius, lytis, gyvenamoji vieta, socialinė klasė, politinės nuostatos) seminaro metu bus pristatomi nuostatų, nuomonių, elgsenos, socialinės (ne) lygybės, gyvenimo šansų vertinimai. Taip pat seminare bus pristatomi automatinės interneto komentarų sentimentų analizės rezultatai. Pranešimus skaitys projektą vykdančio KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto darbuotojai.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis iki 2013 m. lapkričio 28 d. adresu: www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=91538&lang=lt.

Seminaro programą rasite čia.


 

2013 m. spalio 25 d. Kauno technologijos universiteto III-iuose rūmuose (Laisvės al. 13), 409 a. vyks Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo mokslininkų grupės projekto „Europos socialinis tyrimas: šiuolaikinės Lietuvos visuomenės nuostatos, vertybės ir elgsena (ESS-LT)“ seminaras-diskusija Europos socialinis tyrimas Lietuvoje: infrastruktūra, metodika ir duomenys“. Seminaro metu bus pristatytas Europos socialinio tyrimo transformacijos į Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciumą procesas ir metodologinės tyrimo vykdymo inovacijos. Taip pat bus aptarti Europos socialinio tyrimo duomenų analizės rezultatai Lietuvoje ir tarptautinėje perspektyvoje. Pranešimus skaitys projektą vykdančio KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto darbuotojai.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis iki 2013 m. spalio 24 d. adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=52939&lang=lt.

Seminaro programą rasite čia.


Projekto „Atmintis ir žinios grėsmės suvokime: Lietuvos – Rusijos atvejis” rezultatų pristatymo renginys

Kauno technologijos universiteto Politikos mokslų ir viešojo administravimo instituto ir Oksfordo universiteto Politikos ir tarptautinių santykių fakulteto tyrėjų grupė, vadovaujama dr. Ainiaus Lašo, kviečia į projekto „Atmintis ir žinios grėsmės suvokime: Lietuvos – Rusijos atvejis”, įgyvendinto pagal Lietuvos mokslo tarybos Proveržio idėjų projektų programą, rezultatų pristatymą.

Renginio metu bus pristatyti tyrimo metu išaiškėję veiksniai, formuojantys ir įtakojantys grėsmių suvokimą tarptautinių santykių kontekste. Atlikus Kauno technologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentų apklausas, pateikiamas vertinimas, kaip kolektyvinė atmintis veikia grėsmės suvokimą bei patyrimą.

Projektas vykdomas pagal Proveržio idėjų projektų programą, kurią finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. PRO-11/2012). Projekto komanda: dr. Lašas Ainius (projekto vadovas), dokt. Vaida Jankauskaitė, dokt. Vitalija Simonaitytė.

Renginio vieta: Punto Jazz (Kęstučio g. 6, Kaunas).

Renginio laikas: š.m. gegužės 27 d., pirmadienį, 17.30 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Daugiau informacijos:

vaida.jankauskaite@ktu.lt arba vitalija.simonaityte@ktu.lt


Lietuvos politologų asociacija kviečia prisijungti!

   Lietuvos politologų asociacija (LPA) informuoja, kad LPA nariu gali būti kiekvienas pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis, kuris pripažįsta LPA įstatus ir juos vykdo bei moka nario mokestį. (Daugiau informacijos rasite adresu: http://www.lpasoc.tspmi.vu.lt/naryste/)

   LPA narį, remdamasi raštišku asmens pareiškimu (anketa, kurią užpildę, galite išsiųsti el. paštu, adresu: inga.vinogradnaite@tspmi.vu.lt ), priima LPA taryba atviru balsavimu paprasta balsų dauguma.

LPA narys turi teisę:
- dalyvauti LPA renginiuose su balsavimo teise, būti renkamas į Asociacijos vadovaujančius organus;
- gauti informaciją apie Asociacijos veiklą;
- gali bet kada išstoti iš Asociacijos; tokiu atveju nario mokesčiai ar kitaip organizacijai perduotos lėšos ir turtas negrąžinami.

LPA narys privalo:
- laikytis LPA įstatų;
- mokėti nario mokestį;
- dalyvauti Asociacijos veikloje, realizuojant jos tikslus ir uždavinius.

Prašome LPA nario mokestį mokėti pavedimu į LPA sąskaitą Nr. LT317300010002447778 „Swedbank”. LPA įmonės kodas 190734429.
Mokesčio dydžiai: stojamasis mokestis – 10 Lt; metinis – 25 Lt; studentams – 5 Lt.

Kviečiame prisijungti!


LiDA džiaugiasi, kad Jūs lankotės mūsų portale ir tikisi, kad visi Jūsų lūkesčiai čia yra realizuojami. Siekdami didinti portalo paslaugų kokybę, norime išgirsti Jūsų nuomonę apie LiDA portalą ir tikimės aktyvaus Jūsų dalyvavimo atnaujintoje LiDA portalo vartotojų apklausoje. Ši apklausa yra anoniminė, todėl iš anksto dėkojame už atvirus ir nuoširdžius atsakymus.

Apklausos anketą rasite adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=91661&newtest=Y&lang=lt.  

Dėkojame už dalyvavimą apklausoje!


Nuo 2013 m. vasario 7 d. 14:00 val. iki vasario 8 d. 9:00 val.  Kauno technologijos universiteto Duomenų centre (Studentų g. 48a, Kaunas) bus vykdomi elektros instaliacijos ir rezervinio maitinimo pertvarkymo darbai. Įtakos duomenų centro darbui tai neturėtų, jei elektros energijos tiekimas iš miesto (“Lesto”) pusės bent trumpam nenutrūks, ir jeigu neatsitiks nenumatytų atvejų.

Kadangi LiDA archyvo sistema yra integruota šiame duomenų centre, minėtu laikotarpiu galimi sutrikimai ir LiDA sistemoje.


Nuo 2013 m. sausio 10 d., panaikinus laikinus prieigos prie duomenų apribojimus, registruotiems LiDA vartotojams laisvai prieinami Tarptautinė  socialinio tyrimo programa: Sveikata, 2011 m. lapkritis – gruodis (http://www.lidata.eu/data/quant/LiDA_ISSP_0238) ir Socialinė politika, 2011 m. lapkritis – gruodis  (http://www.lidata.eu/data/quant/LiDA_SPS_0239) duomenų rinkiniai.


2013 m. sausio 4 d. Lietuvos HSM duomenų archyve (LiDA) viešai prieigai patalpintas Europos socialinio tyrimo 5 bangos duomenų rinkinys „ESS5, pagrindinio ir papildomo klausimyno duomenys, Lietuva, 2011 m. gegužė – rugpjūtis“. Duomenis galite rasti čia http://www.lidata.eu/data/quant/LiDA_ESS_0240.


Dėmesio – svarbi informacija! Dėl riboto vietų skaičiaus auditorijoje dalyvių registracija į KTU PVAI organizuojamus mokymus „Empirinių duomenų ištekliai ir duomenų analizė internete“ sustabdoma.


2012 m. gruodžio 12 d. Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Politikos ir viešojo administravimo institute vyko Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Europos socialinis tyrimas: šiuolaikinės Lietuvos visuomenės nuostatos, vertybės ir elgsena (ESS-LT)“ seminaras „ESS 6-oji banga: galimybės socialiniams tyrėjams“. Seminaro metu pristatyta Europos socialinio tyrimo specifika, ESS 6-osios bangos organizavimo Lietuvoje ypatumai, ESS klausimyno moduliai bei vertimo praktika.

Projektą vykdo Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo institutas.

Renginio programa.


2012 m. lapkričio 9 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Kauno technologijos universitete organizuoja 8-ių akademinių valandų trukmės metodologinius mokymus "Empirinių duomenų ištekliai ir duomenų analizė internete" (seminarui vadovaus prof. Algis Krupavičius, jo užsiėmimus ves lektoriai dr. Giedrius Žvaliauskas, dr. Ligita Šarkutė, dokt. Justina Ražanauskaitė). Seminaras skirtas dėstytojams, magistrantams ir doktorantams.  Mokymų metu bus supažindinama su LiDA ir kitų Europos duomenų archyvų ištekliais bei jų naudojimo galimybėmis, bus mokoma analizuoti duomenis su Nesstar programine įranga.

Prašome iš anksto registruotis iki lapkričio 6 d. adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=89379&newtest=Y&lang=lt

Dalyvavusiems mokymuose bus išduoti pažymėjimai.

Seminaro programa ir vieta bus paskelbti vėliau.

 
 

2012 m. rugsėjo 28 d. Kauno technologijos universiteto III-iuose rūmuose (Laisvės al. 13) 403 a. vyks Lietuvos
mokslo tarybos finansuojamo mokslininkų grupės projekto „Europos socialinis tyrimas: šiuolaikinės Lietuvos visuomenės nuostatos, vertybės  ir elgsena (ESS-LT)“ seminaras-diskusija „Europos socialinis tyrimas Lietuvoje“. Seminaro metu bus pristatytas Europos socialinis tyrimas – jo istorija, organizavimas ir ateitis, metodologija bei prieigos prie šio tyrimo duomenų galimybės. Taip pat bus aptarti Lietuvoje įgyvendintų Europos socialinio tyrimo 4-osios ir 5-osios bangų rezultatai, bus supažindinta su automatizuota turinio analize. Pranešimus skaitys projektą vykdančio KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto darbuotojai.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis iki 2012 m. rugsėjo 27 d. adresu www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=55563&lang=lt.

Seminaro programą rasite čia.

 

 

 


Nuo 2012 m. birželio 1 d. iki 2012 m. rugsėjo 30 d. LiDA archyve (Politikos ir viešojo administravimo institute) praktiką atliko ERASMUS programos studentai iš Università degli Studi del Piemonte Orientale (Vercelli, Italy) - Europos ir lyginamosios politikos ir kultūros (angl. k. European and Comparative Politics and Culture) studijų programos magistrantai Pasquale Andrea Marra ir Stefano Giovanni Maria Marchesi. 

 

 


2012 m. gegužės 17 d. vyko LSS seminaras "Socialinių mokslų duomenų archyvai. Kiekybiniai tyrimai". Pranešėjas - prof. A. Krupavičius (Kauno technologijos universitetas). Pranešimą galite rasti čia.

Išsamesnę informaciją rasite LSS tinklalapyje: http://www.statistikusajunga.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=31#2012.


 

2012 m. kovo 21 d. pranešimą "Įvardintų esybių atpažinimo ir klasifikavimo metodų bei įrankių kūrimas automatizuotai lietuviškų tekstinių dokumentų analizei" skaitė mokslininkė stažuotoja dr. Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė (stažuotės vadovas prof. Algis Krupavičius).

Podoktorantūros stažuotės metu dr. J. Kapočiūtė-Dzikienė bandys sukurti įvardintų esybių atpažinimo ir klasifikavimo metodus bei įrankius, kurie galės būti naudojami dokumentų analizei lietuvių kalba. Šie tyrimai yra itin tarpdisciplininiai, nes apima socialinius ir humanitarinius, bei fizinius ir technologinius mokslus. J. Kapočiūtės-Dzikienės pranešime kalbama apie tai, kas jau nuveikta minėtoje tematikoje pasaulyje bei Lietuvoje, taip pat pristatyti stažuotės metu planuojami darbai.

 

Pranešimą galite rasti čia.


2012 m. vasario 25 d. 12:00 val. Konferencijų salėje 5.5 13-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyti Zenono Norkaus ir Vaido Morkevičiaus vadovėlis „Kokybinė lyginamoji analizė“ ir Zenono Norkaus monografija „On Baltic Slovenia and Adriatic Lithuania. A Qualitative Comparative Analysis of Patterns in Post-communist Transformation“. Pristatymą vedė LiDA vadovas prof. A. Krupavičius. Dalyvavo autoriai, L. Kraniauskas, V. Laurėnas, Š. Liekis, V. Leonavičius (Apostrofa, VU Filosofijos fakultetas) ir kiti. Daugiau informacijos čia.

 
 

Siekiant operatyviai deponuoti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamų projektų empirinius duomenis, prašome kreiptis į Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo instituto vyresnįjį mokslo darbuotoją dr. Giedrių Žvaliauską - el. p. giedrius.zvaliauskas@ktu.lt, tel. Nr. 8 673 61133.

2011 m. gruodžio 16 d. Kaune vyko Nacionalinės mokslo programos  "Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui” projekto “Socialinių problemų stebėsena: tarptautinės socialinio tyrimo programos įgyvendinimas (SPS)” seminaras-diskusija „Tarptautinių tyrimų įgyvendinimo patirtis ir iššūkiai“.

Seminaro metu aptarta Tarptautinės socialinio tyrimo programa (International Social Survey Programme) ir kiti tarptautiniai tyrimai, nacionalinių apklausų tyrimų atrankų Lietuvoje specifika, klausimynų adaptavimo iššūkiai, duomenų archyvavimo specifika bei duomenų analizės problemos.

Projektą vykdo Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo institutas.

Renginio programa.

Seminaro metu buvo skaityti šie pranešimai:

Tarptautinė socialinio tyrimo programa ir kiti tarptautiniai tyrimai

Prof. Algis Krupavičius, KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

Klausimynų adaptavimo iššūkiai

Dr. Eglė Butkevičienė, KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

Nacionalinių apklausų tyrimų atrankos Lietuvoje

Dr. Vaidas Morkevičius, KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

Duomenų analizės problemos

Dr. Audronė Telešienė, KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

Duomenų archyvavimo specifika

Dr. Ligita Šarkutė, KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

Dr. Giedrius Žvaliauskas,  KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas

FOTO GALERIJA


Tęsiama LiDA portalo vartotojų apklausa. Jūsų nuomonė mums labai svarbi. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Ši apklausa yra anoniminė. Iš anksto dėkojame už atvirus, nuoširdžius ir objektyvius atsakymus! Apklausos anketą rasite šiuo adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=21137&lang=lt  

Dėkojame už dalyvavimą apklausoje!

 

 


2011 m. spalio pabaigoje publikuota pirmoji Europos socialinio tyrimo (ESS) 5-tos bangos duomenų ir dokumentacijos versija. Duomenis ir dokumentus galima peržiūrėti ir parsisiųsti analizei iš ESS Duomenų archyvo (ess.nsd.uib.no/ess/round5). Ši versija apima dvidešimties šalių duomenis: Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Vokietijos.


LiDA džiaugiasi, kad Jūs lankotės mūsų portale ir tikisi, kad visi Jūsų lūkesčiai čia yra realizuojami. Siekdami didinti portalo paslaugų kokybę, norime išgirsti Jūsų nuomonę apie LiDA portalą.

Taigi kviečiame dalyvauti LiDA portalo vartotojų apklausoje!

Ši apklausa yra anoniminė, todėl iš anksto dėkojame už atvirus, nuoširdžius ir objektyvius atsakymus!

Apklausos anketą rasite šiuo adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=21137&lang=lt

Dėkojame už dalyvavimą apklausoje!


2011 m. spalio 12 d. 10 val. Kauno technologijos universiteto auloje (A. Mickevičiaus g. 37) rengiamas seminaras „Geroji LiDA mokymų praktika: tyrėjų metodologinės kompetencijos tobulinimo link“, kurio metu bus apžvelgta geroji LiDA mokymų praktika, aptartos kompiuterizuotos kokybinės ir statistinės duomenų analizės galimybės, taip pat naudojimosi LiDA duomenimis problemų sprendimo būdai bei metodologinių mokymų kokybės vertinimas pačių mokymų dalyvių požiūriu.

Seminaro pranešėjai: prof. Algis Krupavičius (KTU PVAI), dr. Vytautas Janilionis (KTU FMF), dr. Eglė Butkevičienė (KTU PVAI), dr. Audronė Telešienė (KTU PVAI), dr. Ligita Šarkutė (KTU PVAI) ir kiti.

Seminaro metu bus galima susipažinti su pirmuoju LiDA Tyrimų metodų serijos leidiniu – vadovėliu aukštosioms mokykloms „Kokybinė lyginamoji analizė“, - kurio atsiradimo istoriją ir naudojimosi būdus pristatys patys autoriai - prof. Zenonas Norkus (VU) ir dr. Vaidas Morkevičius (KTU PVAI).

Seminaras yra nemokamas! Seminaro trukmė: nuo 10 iki 13 val. 

Registracija į seminarą prieinama adresu: http://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=91587&lang=lt.

Registruotis kviečiame iki 2011 m. spalio 11 d.


2011 m. rugsėjo 23 d. 10-14 val. Lietuvos mokslo tarybos patalpose Vilniuje (Gedimino pr. 3, 115 kab.) rengiamas seminaras „Socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų archyvavimas ir sklaida: problemos ir galimybės“, kurio metu pranešėjai aptars duomenų apie Lietuvos politinę sistemą, istorinės statistikos ir kokybinių tyrimų duomenų archyvavimo bei sklaidos problemas ir sprendimus. Pranešėjai: prof. Algis Krupavičius, dr. Zita Medišauskienė, dr. Gediminas Vaskela, Vilius Kučiukas, dr. Alvidas Lukošaitis, dr. Tomas Krilavičius, dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, dr. Daiva Vaitkevičienė ir kiti.

Seminaro programa ir registracija į programą prieinama adresuhttp://www.lidata.eu/limesurvey/index.php?sid=94379&lang=lt .


Pristatome Zenono Norkaus ir Vaido Morkevičiaus vadovėlį „Kokybinė lyginamoji analizė“, pirmąjį LiDA Tyrimų metodų serijos leidinį. 

Recenzentai apie vadovėlį:

„Kokybinė lyginamoji analizė“ yra vienas solidžiausių metodologijos ir tyrimų metodikos tekstų lietuviškų socialinių mokslų kontekste. <...> Z. Norkaus ir V. Morkevičiaus knyga – išskirtinė. Autoriai susitelkia i vieną sprendinį – detaliai ir nuosekliai pademonstruoja, kaip gali buti išnaudotos vieno metodo galimybės, kokios yra jo prielaidos, kokios ir kaip gali būti naudojamos programinės įrangos, kaip turėtu būti formuluojamos hipotezės bei išvados. Būtent tokios – konkrečios, išsamios, argumentuotos ir techniškai informatyvios – mokomosios literatūros galima pasigesti Lietuvoje. <...> „Kokybinė lyginamoji analizė“ – unikalus tekstas, kadangi nei vienas Lietuvos universitetas ar institutas nieko panašaus nėra publikavęs. (Doc. dr. Liutauras Kraniauskas)

Kokybiški metodologijos kursai Lietuvos universitetuose retenybė. Šis vadovėlis gali padėti įveikti mokslinių diskusijų skurdą. <...> Tokio pobūdžio studija yra pirma, o jos lyginti Lietuvoje nėra su kuo. <...> Darbas atspindi naujausias akademines kokybinių tyrimų „madas“. (Prof. dr. Šarūnas Liekis)

Vadovėlis bus platinamas Lietuvos mokslo ir tyrimų institucijose bei pagrindinėse Lietuvos viešosiose bibliotekose. Jų sąrašas pateikiamas žemiau:

 • Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
 • Kauno apskrities viešoji biblioteka
 • Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka
 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
 • Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
 • Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
 • Lietuvos mokslų akademijos biblioteka
 • Vilniaus universiteto biblioteka (įskaitant padalinių skaityklas: Centrinės bibliotekos abonementas, Filosofijos skaitykla, Profesorių skaitykla, Medicinos fakulteto biblioteka, Istorijos fakulteto biblioteka, Saulėtekio informacinis centras, TSPMI biblioteka, Žurnalistikos studijų informacijos centras)
 • VU Kauno humanitarinio fakulteto biblioteka
 • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos biblioteka
 • ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto biblioteka, Kauno skyrius
 • ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto biblioteka, Vilniaus skyrius
 • Kauno sveikatos mokslų universiteto biblioteka
 • Kauno technologijos universiteto biblioteka (įskaitant padalinių skaityklas: Centrinės bibliotekos abonementas ir skaitykla, Socialinių ir Humanitarinių mokslų fakultetų metodiniai kabinetai ir skaityklos; Ekonomikos ir vadybos fakulteto metodiniai kabinetai ir skaityklos, Panevėžio instituto biblioteka)
 • Klaipėdos universiteto biblioteka (Centrinės bibliotekos abonementas ir skaitykla, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto biblioteka, Humanitarinių ir Sveikatos mokslų fakultetų skaitykla, Pedagogikos fakulteto biblioteka, Socialinių mokslų fakulteto biblioteka)
 • Lietuvos žemės ūkio universiteto biblioteka
 • Mykolo Romerio universiteto biblioteka (įskaitant padalinių skaityklas: Centrinės bibliotekos abonementas, Bendroji skaitykla, Profesoriaus P. Leono skaitykla, Viešojo saugumo fakulteto biblioteka)
 • Šiaulių universiteto biblioteka
 • Vilniaus Gedimino technikos universiteto biblioteka
 • Vilniaus pedagoginio universiteto biblioteka (įskaitant Humanitarų biblioteką)
 • Vytauto Didžiojo universiteto biblioteka (įskaitant padalinių skaityklas: Centrinės bibliotekos abonementas, Vaclovo Biržiškos skaitykla, Filosofijos skaitykla, Socialinio darbo skaitykla, Mykolo Römerio teisės skaitykla, Aleksandro Štromo politinių mokslų skaitykla, Vinco Čepinskio skaitykla)
 • Lietuvos socialinių tyrimų centro biblioteka
 • Lietuvių kalbos instituto biblioteka
 • Lietuvos istorijos instituto biblioteka
 • Lietuvos kultūros tyrimų instituto biblioteka
 • Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto biblioteka
 • Lietuvos sociologų draugija
 • Lietuvos politologų asociacija
 • Lietuvos ekonomistų asociacija
 • Lietuvos psichologų sąjunga
 • Lietuvos mokslininkų sąjunga
 • Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga

Platesnis vadovėlio pristatymas su autoriais bus rengiamas Kaune spalio viduryje.


 

2011-06-06 LiDA patalpintas naujas tyrimų rinkinys „Lietuvos pilietinės galios indeksas“. Tyrimų rinkinyje „Lietuvos pilietinės galios indeksas“ kaupiami tyrimai, kurių tikslas yra tirti visuomenės, kaip politinės bendruomenės, būklę ir raidos tendencijas.

 Nuo 2007 metų kasmet Pilietinės visuomenės instituto iniciatyva atliekamo tyrimo metu yra vertinami keturi pilietinės galios matmenys: potencialus pilietinis aktyvumas, realus visuomenės pilietinis aktyvumas, pilietinio veiksmingumo bei pilietinės veiklos rizikos vertinimas, kas atskleidžia, kaip kinta visuomenės pilietinės galios.

Tyrimų rinkinyje yra 5 tyrimai, kuriuos 2011 m. gegužės mėn. LiDA neatlyginamai perdavė Pilietinės visuomenės institutas.

Tyrimai:

Lietuvos visuomenės pilietinės galios indeksas, 2007 m. lapkritis

Lietuvos visuomenės pilietinės galios indeksas, 2008 m. gruodis

Mokytojų pilietinės galios indeksas, 2008 m. gruodis

Mokytojų pilietinės galios indeksas, 2009 m. gruodis

Lietuvos visuomenės pilietinės galios indeksas, 2009 m. gruodis


2011 m. gegužės 11 d. pradėjo veikti kintamųjų paieška http://www.lidata.eu/index_search_variables.php, pateikianti kintamųjų, kurių pavadinime, klausimo formuluotėje, atsakymų kategorijose ir instrukcijose yra randamas paieškomas terminas, sąrašą. Iš sąrašo pateikiama nuoroda į kintamojo aprašą ir tyrimo duomenis Nesstar aplinkoje.


2011 m. balandžio 16 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Vilniuje organizavo metodologinį seminarą "Kokybinė  lyginamoji analizė ir neryškiųjų aibių metodas" (lektorius prof. Z. Norkus)

 Seminaras skirtas: Aukštųjų mokyklų dėstytojams, pedagogams, mokslininkams, doktorantams ir kitiems tyrėjams. 


2011 m. balandžio 8 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Vilniuje organizavo  metodologinį seminarą "Logistinė regresija socialiniuose moksluose"  (lektorius prof. V. Čekanavičius).  

 Seminaras skirtas: Aukštųjų mokyklų dėstytojams, pedagogams, mokslininkams, doktorantams ir kitiems tyrėjams.


2011 m. kovo 14 d. Portale sudaryta galimybė peržiūrėti paskutiniu metu paskelbtus duomenų rinkinius, žr. http://www.lidata.eu/index_browse_proddate.php. Galima pasirinkti duomenų paskelbimo laikotarpius nuo 1 mėn. iki 12 mėn. trukmės.
 


Tematinė paieškos sistema sukurta remiantis http://www.esds.ac.uk/findingData/browsebySubject.asp pavyzdžiu.
 
Sukurta paieška turi papildomų privalumų:

 • galima informacijos paieška tiesiog spragtelėjus ant termino nuorodos;
 • pateikiamas skaičius kiek rinkinių (hits) atitinka kiekvienam terminui;
 • paieškai galima pasirinkti terminus iš skirtingų "topikų". Tokiu atvejų terminai paieškai apjungiami "OR" loginiu operatoriumi.

Terminai, kurie dėl kažkokių priežasčių programiškai neatitinka temų struktūros (pvz., neteisingai įvestas terminas) yra pateikiami papildomame sąraše "Neklasifikuoti terminai". 


 

2011 m. kovo 26 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Kaune  organizuoja metodologinį seminarą "Daugialypės regresinės analizės taikymas  socialiniuose moksluose"  (lektorius doc. dr. Vytautas Janilionis)  

Seminaras skirtas: Aukštųjų mokyklų dėstytojams, pedagogams, mokslininkams, doktorantams ir kitiems tyrėjams.
Numatoma 25 klausytojų grupė, todėl prašome iš anksto registruotis iki kovo 22 d. 


2011 m. kovo 19 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Kaune  organizuoja metodologinį seminarą
"Koreliacinės ir regresinės analizės pagrindai" (lektorius doc. dr. Vytautas Janilionis).

Seminaras skirtas: Aukštųjų mokyklų dėstytojams, pedagogams, mokslininkams, doktorantams ir kitiems tyrėjams.
Numatoma 25 klausytojų grupė, todėl prašome iš anksto registruotis iki kovo 13 d. adresu:
http://distance.ktu.lt/kursai/webreg_liedm/?a=169 


2011 m. vasario pradžioje rinkos analizės ir tyrimų grupė UAB "RAIT" archyvui perdavė 2008 m. Seimo bei 2009 m. LR Prezidento "Rinkimų dienos apklausų" (angl. Exit poll) duomenų rinkinius.

  Abiejų tyrimų tikslas - sužinoti balsavimo rezultatus balsavimo dienos vakare. Duomenų rinkinių aprašai viešai prieigai archyve bus patalpinti šių metų pavasarį. Registruotiems LiDA vartotojams prieiga prie duomenų bus galima gavus leidimą iš tyrimų užsakovo - UAB "BNS".


2011 m. vasario mėn. 12 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) Mykolo Romerio universitete, Vilniuje, organizavo metodologinį seminarą "Inferencinė statistika socialiniuose moksluose" (Lektorius prof. habil. dr. Vydas Čekanavičius.)

Seminare buvo pristatyti inferencinės statistikos pagrindai ir statistinių hipotezių tikrinimo principai, reikalingi analizuojant apklausų kiekybinius duomenis; ugdomi gebėjimai atlikti vidurkių palyginimo ir dispersinę analizę bei jų neparametrines alternatyvas; mokoma atlikti požymių  riklausomumo analizę; aiškinama kaip interpretuoti atliktų statistinių skaičiavimų rezultatus, apibendrinti gautus rezultatus ir pateikti pagrįstas  švadas. Plačiau apie seminarą skaitykite naujienlaiškyje LiDA Info


2011 m. sausio mėn. 29 d.Mykolo Romerio universitete, Vilniuje, vyko  Lietuvos HSM duomenų archyvo (LiDA) organizuotas  metodologinis seminaras "Apklausų duomenų analizė". (Lektorė doc. dr. Eglė Butkevičienė)

Seminare metu buvo plėtojamos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai, būtini analizuojant apklausų duomenis su statistinės analizės paketu SPSS; supažindinta su pagrindiniais apklausų analizės principais; aptartos dažniausiai pasitaikančias apklausų duomenų analizės problemos. Plačiau apie seminarą skaitykite  naujienlaiškyje LiDA Info.


2010 m. gruodžio 17-18 d. Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) organizuoja pirmąjį tarptautinį dviejų dienų specializuotą duomenų analizės seminarą „Tarptautinių apklausų duomenų analizė“.
Lektoriai: Atle Jåstad (Norvegijos Socialinių mokslų duomenų tarnybos (NSD), Norvegija) Saamah Abdallah (Naujosios ekonomikos fondas (NEF), Didžioji Britanija) Seminaras vyks Kauno technologijos universitete Socialinių mokslų fakultete (Donelaičio g. 20) 129 a. nuo 10 val. Seminaro kalba: anglų k.


2010 m. gruodžio 6-9 d.LiDA darbuotojai lankėsi FORS duomenų archyve Lozanoje (Šveicarijoje). Vizito metu dalyvavo gerosios praktikos seminare bei aptarė tolesnius bendradarbiavimo planus.


2010 m. rugpjūtis - LiDA kataloge, serijoje ESS, jau prieinami Lietuvoje vykdytos Europos socialinio tyrimo (ESS) 4-osios bangos duomenys, dokumentuoti lietuvių kalba.


2010 m. birželis 10-11 d. - LiDA vadovas prof. Algis Krupavičius birželio 10-11 d.dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos socialinio tyrimo (ESS) jungtiniame mokslinės patariamosios tarybos ir finansuojančių institucijų forumo susitikime.


2010 m. gegužės 15 d. Šiaulių universitete, Socialinių mokslų fakultete vyko LiDA organizuotas metodologinis seminaras „Antrinė kiekybinių duomenų analizė”. Lektorės: doc. dr. Eglė Butkevičienė, dokt. Aida Vaicekauskaitė.


2010 m. gegužės 10-11 d. LiDA mokslo darbuotojas dr. Vaidas Morkevičius, atsakingas už tarptautinių tyrimų vykdymo koordinavimą Lietuvoje, dalyvavo Europos socialinio tyrimo (ESS) nacionalinių koordinatorių susitikime Hagoje (Nyderlandai) (plačiau apie tai kitame numeryje).


2010 m. gegužės 8 d. Klaipėdos universitete, Socialinių mokslų fakultete vyko LiDA organizuotas metodologinis seminaras „Kiekybinių duomenų internetiniuose archyvuose analizė“. Lektorės: doc. dr. Eglė Butkevičienė, dokt. Aida Vaicekauskaitė.


2010 m. gegužės mėn. Lietuvos HSM duomenų archive (LiDA) patalpinti Europos socialinio tyrimo (ESS) ketvirtosios bangos duomenys iš Lietuvos su aprašymais anglų kalba.


2010 m. balandis – LiDA įtraukiamas į Lietuvos mokslinių tyrimų infrastruktūrų plėtros gaires.


2009 m. gruodžio 9 d. viešbutyje Reval Hotel Neris Kaune vyko informacinis "LiDA: naujos galimybės kiekybinių duomenų analizei".

Seminaro metu buvo supažindinta su projekto tęstinumu ir naujomis veiklomis bei su jomis atsiradusiomis naujomis galimybėmis akademinei bendruomenei rašant mokslinius darbus. Pristatyti LiDA saugomi duomenų rinkiniai, prieiga prie socialinių duomenų archyvo ICPSR. Seminaro metu taip pat aptarti 2010 m. pradžioje planuojami nauji metodologiniai mokymai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose.

HSM duomenų rinkiniai LiDA ICPSR prieiga
 HSM duomenų kaupimo ir pateikimo technologija
 Lietuvos HSM duomenų archyvo plėtra (LiDA)
 HSM duomenų analizės mokymai


Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) papildytas naujais duomenų rinkiniais. Į archyvą patalpinti duomenų rinkiniai, kuriuos archyvui neatlyginamai perdavė rinkos tyrimų ir viešosios nuomonės apklausų agentūra RAIT. Duomenų rinkiniai apima įvairias politines, socialines bei ekonomines temas. Prieiga prie duomenų pelno nesiekiantiems mokymo bei mokslo tikslams yra nemokama, tačiau būtina tapti registruotu LiDA archyvo duomenų vartotoju.


Sukurta prieiga Socialinių tyrimų instituto  darbuotojams prie didžiausio pasaulyje humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvo išteklių – ICPSR Direct.

Registracija atliekama ICPSR MyData puslapyje iš kompiuterių darbo vietų esančių STI. Užsiregistravus bei patvirtinus registraciją, kiekvienas STI vartotojas asmeniniam naudojimui gali parsisiųsti ICPSR duomenų rinkinius iš ICPSR Direct  6 mėnesius iš eilės iš bet kurios kompiuterinės darbo vietos.


Jau sukurta prieiga Vilniaus universiteto studentams, mokslininkams ir tyrėjams prie didžiausio pasaulyje humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvo išteklių – ICPSR Direct.

Registracija atliekama ICPSR MyData puslapyje iš kompiuterių darbo vietų esančių VU bibliotekoje bei Ekonomikos, Filosofijos, Istorijos, Komunikacijos fakultetuose, Žurnalistikos institute (Bernardinų g. 11 bei Maironio g. 7) ir TSPMI. Užsiregistravus bei patvirtinus registraciją, kiekvienas VU vartotojas asmeniniam naudojimui gali parsisiųsti ICPSR duomenų rinkinius iš ICPSR Direct  6 mėnesius iš eilės iš bet kurios kompiuterinės darbo vietos.

Maloniai kviečiame į 7-ąjį Europos Socialinio tyrimo (ESS)  mokomąjį seminarą "Socio-Demographic Background Variables for Cross-National Comparative Survey Research in Europe", kuris vyks 2009 m. spalio 12-13 d.d. Liublijanoje (Slovėnija).

Lektoriai:
Jürgen H. P. Hoffmeyer-Zlotnik, GESIS - Leibniz-Institute for Social
Sciences, Mannheim;
Uwe Warner, CEPS/INSTEAD, Differdange

Registracija į seminarą iki  2009 m. gegužės 4 d.

Platesnę informaciją ir nuorodą į registraciją rasite Europos Socialinio tyrimo (ESS) tinklalapyje :
http://www.europeansocialsurvey.org/index.php?option=com_content&view=article&id=243&Itemid=341.


Jau sukurta prieiga KTU studentams, mokslininkams ir tyrėjams prie didžiausio pasaulyje humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvo išteklių – ICPSR Direct. Archyve yra daugiau nei 6 600 duomenų rinkinių priklausančių įvairioms mokslo kryptims: politologijai, ekonomikai, sociologijai, edukologijai, kriminalistikai, psichologijai, istorijai ir kitoms disciplinoms. ICPSR Direct suteikia prieigą prie daugiau nei 70 duomenų rinkinių susijusių su Lietuva.

Registracija atliekama ICPSR MyData puslapyje iš kompiuterių darbo vietų esančių KTU bibliotekose bei Ekonomikos ir vadybos (VII rūmai Laisvės al. 55, XIV rūmai Kęstučio g. 8) Humanitarinių mokslų (V rūmai Gedimino g. 43), Socialinių mokslų (II rūmai K.Donelaičio 20) fakultetuose. Užsiregistravus bei patvirtinus registraciją, kiekvienas KTU vartotojas asmeniniam naudojimui gali parsisiųsti ICPSR duomenų rinkinius iš ICPSR Direct  6 mėnesius iš eilės iš bet kurios kompiuterinės darbo vietos.

Prieiga prie ICPSR Direct išteklių Socialinių tyrimų instituto ir Vilniaus universiteto akademinei bendruomenei bus sukurta artimiausiu metu.


2009 m. kovo 10 d. Lietuvos HSM duomenų archyve LiDA lankėsi Europos Socialinių mokslų archyvų tarybos (CESSDA) prezidentas. Vizito metu svečiai susitiko su LiDA darbuotojais bei projekto partneriais, taip pat Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais, Kauno technologijos universiteto ir Socialinių mokslų fakulteto vadovais. Susitikimų metu buvo aptarti aptarti mokslo infrastruktūrų  plėtros klausimai.


2009 m. sausio 13 d. HSM duomenų archyvas LiDA pripažintas reikšminga Lietuvos mokslinių tyrimų infrastruktra ir įtrauktas į Europos tyrimų infrastruktrų duomenų bazę "European portal on research infrastructures" (http://www.riportal.eu), kuri veikia kaip vienas pagrindinių Europos aukščiausio lygio tyrimų infrastruktrų atrankos instrumentų.


Mokymo medžiaga "Digital Preservation Management Resources" ("Skaitmeninio saugojimo valdymas").
Cornell universiteto biblioteka sukūrė mokymo medžiagą tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumo ICPSR reikmėms.  Medžiaga buvo kuriama to paties pavadinimo darbinio seminaro metu ir yra skirta ilgalaikio skaitmeninio duomenų saugojimo programai. Mokymo medžiagos ir seminaro pagrindinis akcentas yra integruotas modelis, apimantis organizacinių kontekstų techninį gyvendinimą ir reikalingus resursus. http://www.icpsr.umich.edu/dpm/index.html.


HSM duomenų archyvas LiDA  pildomas naujais duomenų rinkiniais. HSM duomenų archyvo LiDA siekia paskatinti šiuolaikinės mokslinės tyrimų informacijos infrastruktūros Lietuvoje plėtrą humanitariniuose ir socialiniuose moksluose per empirinių duomenų prieigą ir mainus Europoje bei pasaulyje, užtikrinti duomenų kokybę (mokslinį patikimumą) ir panaudojimo potencialą, kurti naujus ir autentiškus duomenis – renkant naują ar skaitmeninant turimą medžiagą, teikti mokslinių tyrimų metodų mokymo programas naujai mokslininkų kartai išugdyti. HSM duomenų archyvo LiDA tikslas įgyti, saugoti ir skleisti socialinių humanitarinių duomenų bazes.
Siekiant toliau vykdyti  ir plėtoti užsibrėžtus tikslus, HSM duomenų archyvas LiDA 2008 m. gruodžio mėn. pasirašė ilgalaikę sutartį su rinkos tyrimų ir viešosios nuomonės apklausų agentūra RAIT dėl duomenų rinkinių pateikimo ir talpinimo LiDA archyve bei nemokamos prieigos prie duomenų.  2008 m. gruodžio mėn. agentūra RAIT  archyvui LiDA perdavė 33 duomenų rinkinius, surinktus 2003-2007 metais. Duomenų rinkiniai apima įvairias politines, socialines, ekonomines temas: reprezentatyvios anketinės apklausos apie euro įvedimą Lietuvoje, Prezidento, Seimo savivaldybių rinkimus; specialiųjų tarnybų veiklą; socialinę paramą  ir jos naudojimą; gyventojų pajamų dalį, skiriamą paskoloms; atostogų  planus ir biudžetą; mobiliojo ryšio paslaugas; e.bankininkystės paslaugas;  žiniasklaidos populiarumą ir kt.
Rinkos tyrimų ir viešosios nuomonės apklausų agentūra RAIT įsipareigojo ateityje  nuolatos pildyti naujais duomenų rinkiniais. Informacija apie  naujus duomenų rinkinius  bei prieiga prie duomenų skelbiama HSM duomenų archyvo LiDA interneto svetainėje www.lidata.eu. Prieiga prie duomenų pelno nesiekiantiems mokymo bei mokslo tikslams yra nemokama, tačiau būtina tapti registruotu LiDA archyvo duomenų vartotoju


2008 m. lapkričio mėn. 22 d. KTU Socialinių mokslų fakultete vyko Lietuvos HSM duomenų archyvo organizuotas 6 ak. Val.  metodologinis seminaras- mokymai „Kokybinė lyginamoji analizė (QCA): principai ir programinės priemonės".  Mokymus  vedė dr.  Vaidas Morkevičius. Mokymų metu buvo aptarta kokybinė lyginamoji analizė (KLA), kaip sparčiai populiarėjanti (ypač sociologijoje ir politikos moksluose) tyrimų metodologija,  pristatytu šios metodologijos principai ir dvi jos kryptys: ryškiųjų aibių (cs/QCA) bei daugiareikšmių kintamųjų (mv/QCA) KLA.  Mokymų metu buvo pateikiama konkrečių analizės pavyzdžių, „geroji analizės atlikimo praktika" bei mokoma atlikti analizę su egzistuojančia programine įranga.


2008 m. liepos mėn. 16-17 d.d. Bukarešte (Rumunija) Rumunijos socialinių duomenų archyvo (RODA) iniciatyva buvo organizuotas seminaras „CESSDA tyrimų infrastruktūros plėtra: potencialas ir galimybės“ (angl. “Extending the CESSDA Research Infrastructure: Potentials and  Possibilities”), kurio metu aptarta tolimesn4 CESSDA plėtra.   Seminare dalyvavo HSM archyvų atstovai iš 21 šalies (Portugalija, Austrija, Slovenija, Vokietija ir kt.). Lietuvos HSM duomenų archyvą (LiDA)atstovavo LiDA atstovė viešiesiems ryšiams dr. Eglė Vaidelytė, kuri tarptautinei auditorijai pristatė LiDA bei archyvo siekius tapti CESSDA nariais. Seminaro metu, remiantis veiklos ataskaitomis, LiDA buvo pastebėtas ir ivertintas kaip "vienas iš Vidurio ir Rytų Europos lyderių".
2009 m. kovo mėn. planuojamas CESSDA vadovų prof. Kevin Schürer (Jungtinės karalystės duomenų archyvas, UKDA) ir dr. Brigitte Hausstein (Vokietijos duomenų archyvas, GESIS) darbinis vizitas į Lietuvos HSM duomenu archyvą LiDA.


2008 m. liepos mėn. 16-17 d.d. Bukarešte (Rumunija) Rumunijos socialinių duomenų archyvo (RODA) iniciatyva organizuojamas seminaras „ CESSDA tyrimų infrastruktūros plėtra: potencialas ir galimybės“ (angl. “Extending the CESSDA Research Infrastructure: Potentials and Possibilities”), kurio metu numatoma aptarti tolimesnę CESSDA plėtrą.  Šiame seminare  dalyvauti pakviestas ir Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA), seminare dalyvaus LiDA atstovė viešiesiems ryšiams dr. Eglė Vaidelytė.


Nuo 2008 m. birželio mėn. LiDA interneto svetaineje atidaryta elektroninė prieiga prie Humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų vartotojų mokymų, vykusių 2008 m. balandžio 7-25 d.d., medžiagos.


2008 m. birželio 18 d. (trečiadienį) viešbutyje Reval Hotel Neris Kaune (Donelaičio 27, Kaunas) vyko projekto "Empirinių duomenų ir informacija HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas LiDA"
seminaras "Lietuvos HSM duomenų archyvas LiDA". Seminaro metu buvo pristatytas duomenų archyvas LiDA - archyvo koncepcija, archyve talpinami duomenų rinkiniai, duomenų katalogas LiDAKAT. Seminaro programa.


Lietuvos socialinių mokslų tyrėjams atsiveria kokybiškai naujos tyrimų galimybės. 2008 m. balandžio mėn. Kauno technologijos universitetas, vykdantis ES Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ kartu su projekto partneriais - Vilniaus universitetu ir Socialinių tyrimų institutu - tapo Tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumo (Inter-University Consortium for Political and Social Research, ICPSR) nariais, nacionaliniu lygmeniu atstovaujančiais Lietuvą. Tapus kolektyviniais ICPSR nariais KTU, VU ir STI suteikta laisva prieiga prie ICPSR teikiamų duomenų rinkinių. Šių institucijų darbuotojai užsiregistravę ICPSR interneto svetainėje http://www.icpsr.umich.edu ir naudojantis institucijos kompiuteriu arba el. pašto adresu patvirtinus jų, kaip ICPSR narių tapatybę, turi galimybę patekti į slaptažodžiu apsaugotą „savo duomenų“ aplinką.


2008 m. balandžio mėn. 7-25 d. ES Europos socialinio fondo finansuojamas projektas „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ Kaune ir Vilniuje organizavo duomenų vartotojų nemokamai teikiamus mokymus aukštųjų mokyklų dėstytojams, pedagogams, mokslininkams, doktorantams ir kitiems tyrėjams.


2008 m. kovo mėn. Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvas (Kauno technologijos universitetas) buvo priimtas į ketvirtąją „Europos socialinio tyrimo“ bangą kaip vykdančioji institucija Lietuvoje. „Europos socialinis tyrimas“ yra tarptautinis tyrimų projektas vykdomas kas dveji metai Europos šalyse (žr. http://www.europeansocialsurvey.org). Pirmojoje tyrimo bangoje dalyvavo 22 šalys, o trečiojoje tyrimo bangoje - jau 26 šalys. Tai mokslininkų inicijuotas ir koordinuojamas projektas, kuriame siekiama atskleisti besikeičiančios Europos institucijų ir visuomenės nuostatų, įsitikinimų bei elgsenos sąveiką. „Europos socialinis tyrimo“ privalumai - itin griežta metodologija (už ką 2005 m. gavo Descartes prizą) ir tarptautiniai, plataus masto palyginimai - išskiria jį iš kitų panašių tyrimų projektų. Įsijungimas į „Europos socialinio tyrimo“ rengimą Lietuvoje, kurio pirmasis etapas yra „Europos socialinio tyrimo“ klausimyno adaptavimas ir kurį numato įgyvendinti LiDA projektas, prisidės kuriant naujus ir autentiškus duomenis, kurie bus pavyzdiniai tiek metodologine, tiek rezultatų ir palyginimų prasme. Įsijungimas į „Europos socialinio tyrimo“ rengimą Lietuvoje taip pat padės Lietuvos studentams, dėstytojams ir mokslininkams ir kitiems tyrėjams lengviau pasiekti reikiamą kokybišką informaciją moksliniams tyrimams.


2008 m. vasario 27 d. Politikos ir viešojo administravimo institute (Kęstučio g. 8-206) vyko projekto „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ ekspertų  grupės posėdis, kurio metu buvo apsvarstyti tokie klausimai: duomenų talpinimo kokybės optimizavimo bei balandžio mėn. 7-25 d.d. rengiamų mokymų organizavimo klausimai. Informacija apie mokymus bus paskelbta kovo 4 d.


2007 m. gruodžio 19 d. Politikos ir viešojo administravimo institute (Kęstučio g. 8-206) vyko projekto „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ valdymo grupės posėdis.


2007 m. lapkričio 19 d. viešbutyje "Daniela" vyko BPD projekto „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ informacinis seminaras "HSM duomenų archyvo kūrimas ir veikla Lietuvoje“. Seminare pranešimus skaitė Lietuvos HSM duomenų archyvo ekspertai ir administracinės grupės atstovai, seminaro pranešimų klausė apie 40 dalyvių iš įvairių aukštojo mokslo instucijų (KTU, VDU, MRU, EHU, STI).


2007 m. lapkričio 14-18 d.d. projekto "Lietuvos HSM duomenų archyvas LiDA" administravimo grupė bei 5 ekspertai buvo išvykę į stažuotę Vokietijos Centriniame duomenų archyve (Zentralarchiv für Empirische Sozialforschung). Stažuotės metu projekto administravimo grupė bei ekspertai dalyvavo specialiai organizuotame seminare, susipažino su Vokietijos centrinio duomenų archyvo istorija, veiklos organizavimo principais, naudojama programine įranga bei daugiamete darbo patirtimi.


2007 m. spalio 16-17 d.d. ES Europos socialinio fondo finansuojamas projektas „Empirinių duomenų ir informacijos HSM tyrimams kaupimas ir valdymas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)“ organizavo ekspertų mokomąjį seminarą apie darbą su NESSTAR programine įranga.Seminaras vyko Kauno technologijos universitete, dviejų dienų paskaitų skaitė ciklą lektorė iš Didžiosios Britanijos Margaret Ward. Seminare dalyvavo 10 projekto Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) ekspertų iš KTU, VU, STI.

NAUJIEMS VARTOTOJAMS
NAUJIENOS
Naujienlaiškis

Nr.1  2009 07-11
Nr.2  2009 12-2010 02
Nr.3  2010 03-05
Nr.4  2010 06-08
Nr.5  2010 09-11
Nr.6  2010 12-2011 02
Nr.7 2011 03-05
Nr.8 2011 06-08
 
© KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas
Atnaujinta 2019-03-27