Duomenų depozitas
Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvas (LiDA) yra virtuali skaitmeninė empirinių HSM duomenų kaupimo, ilgalaikio saugojimo ir sklaidos infrastruktūra.
LiDA, puoselėdamas dalijimosi empirinių duomenų kultūros principus ir siekdamas plėsti nemokamą prieigą prie empirinių tyrimų duomenų akademinės bendruomenės nariams, archyviniam saugojimui priima humanitarinių ir (ar) socialinių mokslų sričių tyrimų projektų įgyvendinimo metu surinktus aukštos kokybės empirinius duomenis. Tyrėjai, pateikę tyrimo aprašą ir duomenis, pasirašo duomenų deponavimo sutartį su LiDA. Į archyvą teikiami duomenys turi būti tinkamai parengti populiariais skaitmeniniais formatais, tokiais kaip SPSS, Stata, MS Excel, MS Access, CSV, Open Office Calc ar pan., o kokybinių tyrimų atveju – PDF, MPEG, MP3, JPG, MS Word ir pan.). Empirinių tyrimų duomenų kokybės reikalavimus atitinkančius tyrėjų perduotus duomenis LiDA darbuotojai aprašo pagal tarptautinį DDI (angl. Data Documentation Initiative, http://www.ddialliance.org) duomenų dokumentavimo standartą bei patalpina juos viešai prieigai LiDA portale. LiDA neperima autorių teisių į empirinių tyrimų duomenis ir archyve saugomų empirinių duomenų apraše nurodo asmenis ir (ar) organizacijas turinčias autorines teises į tyrimą.
Plačiau apie duomenų deponavimą skaityti čia:
LiDA konsultuoja visais empirinio tyrimo duomenų bei tyrimo aprašo parengimo ir perdavimo ARCHYVUI bei duomenų dokumentavimo ir saugojimo klausimais (el.paštu depozitas@lidata.eu).